fbpx
0(212) 823 40 93 0 (552) 350 40 93 Pzt - Cmt: 09:00 - 22:00 | Pazar: Kapalı

Bayrampaşa Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Bayrampaşa Diş Estetik

” Diş hekimliğinde hastalarımıza kaybettikleri ağız içi fonksiyonları yeniden kazandırırken; en koruyucu ve en estetik yöntemi hedeflemeliyiz. “

Bayrampaşa Diş Estetik Fiyatları
Bayrampaşa Diş Estetik

İnsanların dış görünümünde ilk dikkat çeken bölge yüzleri, yüzlerinde de gülümsemeleridir. Bu anlamda sosyal ilişkilerimizde, sosyal kimliğimizde, imajımızda dişlerimizin görünümü oldukça önemlidir. Sağlıklı dişlerle bütünleşen güzel bir gülümseme kişiye özgüven, özsaygı katar. Sosyal yaşamında kendisine saygınlık ve hayranlık kazandırır.

Gülümseme ile birlikte bütünlük teşkil eden estetik dişler kişinin kariyer, özgüven ve ağız sağlığı ile birlikte çevresindeki kişilere saygısını ifade etmekle birlikte çevrede de saygı ve hayranlık kazanırlar.

Bayrampaşa Diş Estetik

1.Dişlerde doğuştan olan ya da çocukluk döneminde antibiyotik kullanımınıyla oluşan renklenmelerde

2.Flor eksikliği veya fazlalığına bağlı lekeli dişlerde

3.Kaza ve travma sonucu kırılan ön bölge dişlerinde

4.Çok fazla madde kaybı olan ön diş çürüklerinde (Dolgu yapılamayacak kadar büyük doku kaybı olan durumlarda)

5.Diş eti çekilmelerinin oluşturduğu uzun ve kötü görünüme sahip dişlerde

6.Dişeti tedavilerinden sonra estetik sorun oluşan dişlerde

7.Doğuştan eksik yada fazla dişlerin bozduğu gülme hattı estetiğinin tekrar geri kazandırılmasında

8.Diş, diş eti, dudak ilişkilerindeki oransal sapmaların düzeltilmesinde

9.Çok fazla dişeti görünen kişilerde

10.Ön bölgede farklı sebeplerden kaybedilen dişlerin dudak ve yüz estetiğine uygun olarak yeniden şekillendirilmesinde

11.Aşırı diş kayıpları ve çene kemiği erimeleri nedeniye yüz bölgesinde oluşan çökmelerin yarattığı yaşlı ve yorgun görünümün protezlerle yeniden yapılandırılmasında

12.İstenmeyen kazalar sonucu çene ve dişlerde oluşan deformasyonların estetik olarak düzenlenmesinde

Bayrampaşa Diş Estetik

1.Renkleşmiş dişler temizleme ya da diş beyazlatma yöntemleri ile ideal renklerine kavuşabiliyorsa estetik uygulamalara ihtiyaç olmadan sorun giderilebilir.

2.Ön bölgedeki çapraşıklıkların (aşırı çürük ve diş eti hastalıkları yoksa) ortodontik tedavi ile düzeltilmesi daha ideal bir tedavi seçeneğidir. Ortodontik tedaviler için yaş sınırı yoktur ve bu tedaviler orta ve ileri yaş grubunda diş rengi braket ve teller ile yapılabilmektedir. Böylece tellerin görünmesi sorunuda oldukça azalmaktadır.

3.Ön bölgedeki dişler arası boşluklar için yine en ideal çözüm ortodontik tedaviler ile bu boşlukların kapatılmasıdır.

Bayrampaşa Diş Estetik

1.Diş beyazlatma : Diş renginizden memnun değilseniz diş kliniğinde veya evinizde uygulanabilen farklı beyazlatma yöntemleri ile istediğiniz beyazlıkta dişlere sahip olabilirsiniz. Beyazlatma konusunda mutlaka diş hekiminizin tavsiye ettiği yöntem ve malzemeleri kullanın.

2.Lamine kaplamalar (Ön dişlerin ön bölgesinde 0,2 – 0,4 mm aşındırılarak oluşturulan çok ince porselenlerin estetik olarak dişlere yerleştirilmesi) : Bu uygulamada dişlerin ön yüzünden ufak aşındırmalar yapılarak dişinize göre hazırlanan ince porselenler dişlerin ön yüzüne yapıştırılır.

Lamine uygulaması ile;
Dişlerdeki şekil bozuklukları
Dişlerdeki renkleşmeler
Diş arası boşluklar
Dişlerdeki asimetriler
Çok küçük görünen dişler
Aksı düzgün olmayan dişler
Ön dişlerin uçlarında oluşan çatlak ve kırıklar
Ön dişlerde estetik sorun yaratan düzensizlikler düzeltilebilir.

Lamine, özel bir porselendir, doğal dişinize çok benzeyen restorasyonların yapımını sağlar ve rengini uzun yıllar korur. Doğal dişlerde çok az aşındırmaya ihtiyaç duyulduğu içinde son derece koruyucu bir tedavidir.

3.Porselenler : Bir ya da birden çok diş kayıpları, ya da estetik diş hekimliği sorunu olan kişilerde, diş – diş eti – dudak ve gülme sorunu olan kişilerde porselen materyaller kullanılarak ideal estetik bir gülümseme sağlanmak amacı ile porselenler kullanılmaktadır. Yeni araştırmalar göstermektedir ki artık alt yapısında metal desteği olmayan porselenler tavsiye edilmektedir. Bu tür uygulamalar için hekim tarafından hasta doğru muayene edilmeli radyolojik bulgular doğru değerlendirilmeli uygulanacak porselen yapıların mukavemeti doğru hesaplanmalı ve hastalara bu uygulamalar detaylı bir şekilde anlatılmalıdır.

Porselen uygulamalarında kullandığımız materyaller;
1.Lamine
2.Empres
3.Zirkonyum
4.Cercon (Zirkonyum Oksit)
5.Galvano

Bayrampaşa Diş Estetik

Doğal dişler ışığı geçirir. Bunun sonucu olarak da dişte derinlik ve canlılık ortaya çıkar. Metal desteksiz porselen kuronların (tam seramik) ışık geçirme özelliklerinden dolayı, derinlik ve canlılıkları daha fazladır böylece doğal dişe en yakın sonuçlar elde edilir.

Bayrampaşa Diş Estetik

Daha Fazla Bilgi

Google’da Konumumuz

Bir cevap yazın