fbpx
0(212) 823 40 93 0 (552) 350 40 93 Pzt - Cmt: 09:00 - 22:00 | Pazar: Kapalı
Aksoy Diş

ORTODONTİ

" Diş hekimliği branşları arasında en organik tedavi yöntemidir. Çapraşık dişler, çenelerin karşılıklı uyumsuzluğu ve çene darlığı problemlerinin çözümüyle ilgilenen bilim dalıdır. "

ortodonti

Ortodonti çarpık dişlerin düzeltilmesi; diş, çene ve yüzeydeki uyumsuzlukların giderilmesi ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Çocukların 7 yaşında ortodonti uzmanı tarafından muayene edilip, ortodontik tedaviye ihtiyacı olup olmadığı belirlenmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sabit ortodontik apareyler: Diş üzerine yapıştırılan braketler ile yapılan tedavi şeklidir.Braketler metal yada porselen olabilir. Diş rengindeki porselen braketler estetik görünüş açısından rahatsızlık vermez.

Hareketli ortodontik apareyler: Hastanın kendisinin takıp çıkarabildiği apareylerdir. Basit vakalarda ve çocuklarda uygulanır.

Çene ortopedisi: Alt ve üst çenenin birbirine göre bozulan ilişkilerini küçük yaşlarda yüze takılan özel apareylerle düzeltilmesidir.

– Beslenme bozuklukları
– Ağızdan nefes alma
– Parmak emme
– Yalancı emzik
– Yatış şekli

Ortodontik tedavilerde yaş sınırlaması yoktur. Dişleri çevreleyen kemikleri sağlıklı olan herkese ortodontik tedavi uygulanabilir. Tedavi hastanın problemi ve yaşına göre 3 ay ile 30 ay arasında değişir.
Ağız bakımı büyük önem taşır. Orta yumuşaklıkta bir fırça kullanmak gerekir. Diş ipi kullanmak hijyen sağlanması için önem taşır. Elma, havuç gibi sert yiyecekler kesilerek yenilmelidir. Karamel gibi yapışakn yiyecekler braketlere yapışıp hem çürüklere hemde braketlerin kırılmasına sebep olur. Ortodontik braketler gülüşünüzü düzenlemek ve sağlığınıza kavuşmak için en iyi seçeneklerden biridir.